Psycholog Gdynia

dr n. med. Marta Kutniewska-Kubik

psycholog, psychoterapeuta

Mgr Martyna Kinal

Psycholog, Trener TUS, Psychoterapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie certyfikacji

Mgr Aneta Marczak

Psychoterapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie certyfikacji

Mgr Agnieszka Gajda

Psycholog, psychoterapeuta

Czym zajmuje się psycholog?

W życiu człowieka niekiedy pojawiają się trudności albo wątpliwości dotyczące jego życia emocjonalnego lub zachowania. Mogą one pojawić się na każdym etapie życia od okresu niemowlęctwa, aż po późną dorosłość i schyłek życia. Psycholog pomaga pokonać te trudności i rozwiać wątpliwości.

Kim jest psycholog?

Psycholog, po ukończeniu jednolitych lub dwustopniowych studiów psychologicznych, z tytułem magistra psychologii, jest osobą kompetentną do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej trudności emocjonalnych i rozwojowych, udzielania pomocy psychologicznej, wsparcia i oddziaływań ukierunkowanych na pomoc psychologiczną.

Ze względu na brak odpowiednich regulacji prawnych zawodu psychologa, w Polsce pojawiają się uczelnie, szkoły policealne, studia podyplomowe oferujące kształcenie psychologów na kursach lub w okrojonym zakresie w ramach studiów rocznych, dwu lub trzyletnich. Co więcej, istnieją również szkoły oferujące zawód psychologa i przystąpienie do edukacji w tym zakresie bez matury.

W ramach psychologii bezpośrednią pomocą w rozumieniu klinicznym zajmują się osoby realizujące specjalności w zakresie psychologii rozwoju dziecka, psychologii klinicznej, oświaty i edukacji, neuropsychologii, psychosomatyki i innych pokrewnych dziedzin z obrębu bio – psycho – społecznej koncepcji człowieka.

W jaki sposób pomaga psycholog?

Psycholog najczęściej udziela pomocy z zakresu, w którym się wyspecjalizował. Prowadzi działania profilaktyczne oraz diagnostyczne w tym: poziomu rozwoju umysłowego, osobowości, zaburzeń emocjonalnych, cech ze spektrum autyzmu, neuropsychologiczne badania pamięci i uwagi oraz zaburzeń poznawczych.

Dlaczego wizyta u psychologa jest potrzebna?

Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom oraz możliwości korzystania z narzędzi diagnostycznych, psycholog jest kompetentny do proponowania i zalecania psychoterapii u psychoterapeuty, konsultacji u psychiatry lub innego specjalisty w zależności od postawionych hipotez i wniosków z badania psychologicznego.

Psycholog posiada wiedzę, doświadczenie i możliwości, by poprawnie zdiagnozować problem, zwłaszcza wówczas, gdy nie masz pewności co do istoty i źródeł problemu.

Psycholog psychoterapeuta Gdynia dr-n.-med.-Marta-Kutniewska-Kubik

Medycy w Sercu Gdyni Specjalistyczne Centrum Medyczne

81-386 Gdynia, ul. Józefa Bema 5/2 (wyznacz trasę)
tel. 666 29 29 28
rejestracja@wsercugdyni.pl

ZOBACZ CENNIK

REZERWACJA WIZYTY

Dr n. med. Marta Kutniewska-Kubik – absolwentka Uniwersytetu SWPS w Sopocie, Certyfikowany Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny i członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy na Oddziale Psychiatrycznym i oddziałach leczenia chorób somatycznych 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, a ponadto w poradniach zdrowia psychicznego, orzecznictwie ZUS i na potrzeby opiniowania sądowo-psychiatrycznego. Jest założycielem Centrum Diagnozy Psychologicznej Terapii i Rozwoju Osobistego oraz Specjalistycznego Centrum Medycznego Medycy w Sercu Gdyni.

Blog - psychologia

Psycholog dzieciecy

Czym zajmuje się psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy konsultuje zaburzenia psychiczne pojawiające się u dzieci. Są to lęki, smutek, nadruchliwość, agresja, problemy wychowawcze, zaburzeni odżywiania oraz wiele innych. Praca z dziećmi jest szczególną dziedziną psychologii, wymaga ona odpowiedniego podejścia do młodego pacjenta, a także odpowiedniego doświadczenia psychologa.

Czym zajmuje sie psycholog

Czym zajmuje się psycholog

Kardiolog to lekarz zajmujący się chorobami serca i naczyń. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie wystąpieniu u pacjentów ciężkich chorób jak zawał serca czy udar mózgu. Natomiast u osób, które mają już problemy kardiologiczne, zajmuje się ograniczeniem skutków chorób serca i naczyń i zapobieganiem ich ponownemu wystąpieniu.