Kardiolog Gdynia

Kim jest kardiolog?

Kardiolog to specjalista, który zajmuje się profilaktyką, diagnozą i leczeniem układu sercowo-naczyniowego. Pacjenci potocznie nazywają go “lekarzem od serca”. Zła dieta, niehigieniczny tryb życia oraz brak ruchu sprawiają, że z problemami kardiologicznymi zmagają się coraz młodsi pacjenci.

Jakie choroby leczy kardiolog?

Lekarz kardiolog leczy zarówno wrodzone, jak i nabyte choroby serca oraz zajmuje się naczyniami krwionośnymi.

Kardiolog pomaga pacjentom cierpiącym na schorzenia takie, jak: miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, wrodzone i nabyte wady serca, choroby osierdzia, udary mózgu oraz schorzenia zakrzepowo-zatorowe. Opiekuje się także pacjentami, którzy zmagają się z zaburzeniami pracy zastawek oraz z kłopotami po przebytym zawale serca.

Kardiolog w celu postawienia diagnozy wykonuje szereg badań diagnostycznych m.in.:

Kardiolog Gdynia Badanie holter EKG
Kardiolog Elektrokardiogram

Czym są choroby serca i dlaczego ich leczenie jest tak ważne?

  • Szacuje się, że co roku w Polsce na zawał serca umiera ok 15 tys. osób. 
  • Choroby układu sercowo-naczyniowego są najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. 
  • Około 10 milionów pacjentów choruje na nadciśnienie tętnicze.* 

Choroby serca to grupa zaburzeń serca i naczyń krwionośnych. Chore serce ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Jest głównym elementem układu krążenia.

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego są za jedną z chorób cywilizacyjnych, ponieważ ogromny wpływ na ich rozwój ma styl życia, jaki prowadzi pacjent. Do środowiskowych czynników ryzyka wystąpienia chorób serca można zaliczyć, pośpiech, stres, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, zła dieta. Bardzo często cukrzycy i otyłości towarzyszą choroby serca.

Kto i kiedy powinien odwiedzić kardiologa?

Poradnie kardiologiczną powinny odwiedzić osoby, które odczuwają ból w klatce piersiowej, kołatanie serca oraz nierówne bicie serca. Dolegliwościom mogą towarzyszyć duszności, omdlenia, zawroty głowy.

W naszej klinice diagnozowaniem i leczeniem chorób serca zajmuje się doświadczony kardiolog Dr n. med. Marcin Kubik – założyciel Specjalistycznego Centrum Medycznego Medycy w Sercu Gdyni.

Medycy w Sercu Gdyni Specjalistyczne Centrum Medyczne

81-386 Gdynia, ul. Józefa Bema 5/2 (wyznacz trasę)
tel. 666 29 29 28
rejestracja@wsercugdyni.pl

ZOBACZ CENNIK

REZERWACJA WIZYTY
Kardiolog Gdynia Dr n. med. Marcin Kubik

Blog - kardiologia

Czym zajmuje sie kardiolog

Czym zajmuje się kardiolog

Kardiolog to lekarz zajmujący się chorobami serca i naczyń. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie wystąpieniu u pacjentów ciężkich chorób jak zawał serca czy udar mózgu. Natomiast u osób, które mają już problemy kardiologiczne, zajmuje się ograniczeniem skutków chorób serca i naczyń i zapobieganiem ich ponownemu wystąpieniu.