W Sercu Gdyni Serce Mamy

ЗМІНИТИ МОВУ

Ukraina
logo GCZ Wspolnie Unicef Gdynia

Jak skorzystać z programu W Sercu Gdyni – Serce Mamy

Jeśli jesteś specjalistą:

Wyślij email na adres: wsercugdyni@gmail.com swoje zgłoszenie do udziału w szkoleniu online z informacją, który termin szkolenia jest dla Ciebie najbardziej dogodny.

Po przejściu szkolenia otrzymasz od nas materiały tj. wydrukowane kwestionariusze, a raz w tygodniu nasz pracownik odbierze wypełnione ankiety z Twojej placówki.

Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia również w Twojej placówce – w tym przypadku obowiązuje limit minimalnej ilości uczestników – 8 osób.

Szkolenia dla personelu odbędą się przy pomocy aplikacji Google Meets. W pierwszej kolejności przed uczestnictwem w szkoleniu każdy specjalista zostanie poproszony o wypełnienie testu wiedzy dotyczącej depresji okołoporodowej, a po szkoleniu testu weryfikującego jakość przekazanej wiedzy.

Jeśli jako specjalista przeszłaś/przeszedłeś szkolenie z tematyki depresji okołoporodowej w ciągu ostatnich 2 lat lub posiadasz wiedzę na jej temat na poziome eksperckim, wówczas w zakładce dla specjalistów może pobrać kwestionariusz Edynburskiej Skali Depresji w formacie pdf i przeprowadzić przesiewową diagnozę ryzyka depresji wśród swoich pacjentek. Każdy wypełniony kwestionariusz, zarówno wówczas, gdy sugeruje występowanie ryzyka depresji okołoporodowej, jak również w przypadku, gdy nie niesie takich znamion, nasz pracownik odbierze z Państwa placówki wypełnione kwestionariusze. W przypadku wystąpienia ryzyka depresji okołoporodowej prosimy o przekazanie danych kontaktowych do naszej placówki pacjentce jeszcze przed odebraniem od Państwa wypełnionego formularza.

Edynburska Skala Depresji Poporodowej (ESDP)

Edynburska Skala Depresji Poporodowej jest przesiewowym kwestionariuszem, który pomaga ocenić ryzyko wystąpienia depresji poporodowej (do 1. roku po porodzie) i u kobiet w ciąży w okresie przedporodowym (3. trymestr ciąży). Jeżeli doskwiera Tobie często smutek i lęk lub gorsze samopoczucie emocjonalne albo rodzina lub znajomi zwracają uwagę na zmiany Twojego nastroju i zachowania (m. in. drażliwość, płaczliwość, unikanie dotychczasowych aktywności), spróbuj wykonać test by sprawdzić, czy nie jesteś osobą mogącą rozwinąć depresję okołoporodową.

Medycy w Sercu Gdynihttps://www.facebook.com/wsercugdyni/

Program W Sercu Gdyni Serce Mamy