Co to jest EKG?

Elektrokardiografia jest badaniem wykonywanym w celu oceny pracy serca, ale także do ewentualnego wykrycia zaburzeń. Na wynik badania EKG wpływ mają również zaburzenia elektrolitowe w surowicy krwi.

Medycy w Sercu Gdyni Specjalistyczne Centrum Medyczne

81-386 Gdynia, ul. Józefa Bema 5/2 (wyznacz trasę)
tel. 666 29 29 28
rejestracja@wsercugdyni.pl

ZOBACZ CENNIK

REZERWACJA WIZYTY
EKG Gdynia

Jakie są wskazania do wykonania badania EKG?

Wskazaniem do wykonania EKG może być wcześniejsze rozpoznanie choroby układu sercowo-naczyniowego, jak na przykład: miażdżyca, zaburzenia rytmu serca, wrodzone lub nabyte wady serca oraz wiele innych. Badanie może mieć istotny wpływ także dla osób z podejrzeniem chorób serca, jak również dla osób zdrowych, w celu wykrycia ewentualnych bezobjawowych zmian w układzie krążenia.

Jak przygotować się do badania?

Echokardiografia nie wymaga szczególnego przygotowania do badania. Nie trzeba być na czczo, krótko przed badaniem nie należy przyjmować zimnych napojów.

Elektrokardiografia elektrody Gdynia
Badanie EKG Gdynia

Jak przebiega badanie EKG?

Lekarz prowadzący badanie prosi pacjenta o zdjęcie metalowych dodatków, które mogłyby zaburzyć przebieg badania oraz ubrania od pasa w górę, a także o odsłonięcie kostek u nóg. Badanie wykonywane jest u pacjenta, który leży na plecach, lekarz przyczepia 6 elektrod na klatce piersiowej oraz 4 klipsy- elektrody na nadgarstkach oraz kostkach nóg. Podczas badania nie powinno się mówić ani poruszać. Po zakończeniu badania, przeprowadzający badanie sprawdza czy elektrokardiogram został zapisany bez zakłóceń oraz odczepia elektrody. Lekarz dokonuje interpretacji badania.

Czy badanie jest bolesne?

EKG to bezbolesne badanie kardiologiczne.

Ile trwa badanie?

Badanie EKG trwa około 10 minut

Jakie są przeciwskazania do wykonania EKG?

EKG jest nieinwazyjnym i nieszkodliwym badaniem. Można je wykonywać także u pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem serca.

Medycy w Sercu Gdynihttps://www.facebook.com/wsercugdyni/

Elektrokardiografia Gdynia