Psychoterapeuta Gdynia

dr n. med. Marta Kutniewska-Kubik

psycholog, psychoterapeuta

mgr Magdalena Fierka-Mroch

psycholog, psychoterapeuta

Kim jest psychoterapeuta?

Psychoterapeuta jest specjalistą, który ma kompetencje do leczenia, profilaktyki i rehabilitacji psychicznych zaburzeń, m.in. zaburzeń depresyjnych, lękowych, problemów emocjonalnych, trudności wychowawczych, problemów w relacjach z innymi, trudności w związkach partnerskich, różnego rodzaju fobii, napadów paniki, zaburzeń osobowości i wielu innych.

Psychoterapeuta zazwyczaj jest osobą kończącą dowolne studia magisterskie/inżynierskie (niekoniecznie psychologiczne), a następnie szkoli się w zakresie teoretycznym i praktycznym w renomowanej, minimum czteroletniej szkole psychoterapii. Dopiero uzyskując certyfikat psychoterapeuty w wybranym przez siebie nurcie terapeutycznym, może posługiwać się tytułem psychoterapeuty.

W jaki sposób pomaga psychoterapeuta?

W pracy psychoterapeutycznej, psychoterapeuta dysponuje narzędziami, metodami i technikami terapeutycznymi, które posiadają udokumentowaną skuteczność w leczeniu zdiagnozowanych problemów. Psychoterapeuta w swojej pracy w lecznictwie zajmuje się szeroko rozumianym zdrowiem psychicznym. Podobnie jak psycholog kompetentny jest do skierowania osoby na konsultację do specjalisty psychiatry.

Czy psychoterapeuta to to samo co psycholog?

Zdarza się, że w języku potocznym używa się zamiennie pojęcia psycholog i psychoterapeuta, jednak jest to nieprawidłowa interpretacja. Psycholog może być psychoterapeutą, ale nie musi. Podobnie psychoterapeuta może być również psychologiem, ale nie musi. Psychoterapeuta jest wyspecjalizowany w wybranym przez siebie w toku kształcenia nurcie psychoterapeutycznym.

Psycholog psychoterapeuta Gdynia dr-n.-med.-Marta-Kutniewska-Kubik

Medycy w Sercu Gdyni Specjalistyczne Centrum Medyczne

81-386 Gdynia, ul. Józefa Bema 5/2 (wyznacz trasę)
tel. 666 29 29 28
rejestracja@wsercugdyni.pl

ZOBACZ CENNIK

REZERWACJA WIZYTY

Dr n. med. Marta Kutniewska-Kubik – absolwentka Uniwersytetu SWPS w Sopocie, Certyfikowany Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralny i członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy na Oddziale Psychiatrycznym i oddziałach leczenia chorób somatycznych 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, a ponadto w poradniach zdrowia psychicznego, orzecznictwie ZUS i na potrzeby opiniowania sądowo-psychiatrycznego. Jest założycielem Centrum Diagnozy Psychologicznej Terapii i Rozwoju Osobistego oraz Specjalistycznego Centrum Medycznego Medycy w Sercu Gdyni.

Mgr Magdalena Fierka-Mroch – Psycholog, Psychoterapeuta i entuzjastka pracy z dziećmi. Magister Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Pedagogika Specjalna.

Medycy w Sercu Gdyni Specjalistyczne Centrum Medyczne

81-386 Gdynia, ul. Józefa Bema 5/2 (wyznacz trasę)
tel. 666 29 29 28
rejestracja@wsercugdyni.pl

ZOBACZ CENNIK

REZERWACJA WIZYTY
Psycholog Psychoterapeuta Gdynia mgr Magdalena Fierka-Mroch